Blog

WSTECZ

Matka Boża rozwiązująca węzły - Augsburg

Kościół na świecie Święci

24

12

Matka Boża rozwiązująca węzły czyli Matka Boża od supełków

Skąd się wzięła kolejna nowenna do Matki Chrystusa? Czym się ona charakteryzuje?


Na początek trochę historii. W 1615 roku pochodzący z Augsburga niemiecki szlachcic Wolfgang Langenmantel przeżywał kryzys małżeński. Z żoną żyli w separacji, mieli się rozwodzić. Jednak postanowił zawalczyć o małżeństwo i udał się do klasztoru jezuitów w Ingolstadt. Kilkukrotnie rozmawiał z ojcem Jakobem Remem, aż wreszcie na jedno ze spotkań Langenmantel przyniósł szarfę, którą w dniu ślubu został z żoną związany na znak nierozerwalności sakramentu małżeństwa. Zapomniana taśma, leżąca na dnie szafy miała kilkanaście supłów. Ojciec Jakob w czasie modlitwy przed wizerunkiem Matki Bożej zaczął te supły rozwiązywać. Po modlitwie, gdy szarfa była już gładka, wysłał Wolfganga do domu. Po upływie kilku dni szlachcic pojednał się z żoną, kryzys został zażegnany. 

W 1700 roku wnuk Langemantlów został kanonikiem w kościele św. Piotra w Augsburgu i zlecił namalowanie obrazu Matki Bożej rozwiązującej węzły na pamiątkę ocalenia małżeństwa swoich dziadków. 

Samą nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły napisał argentyński, diecezjalny ksiądz w 1998 roku. To jedna z najbardziej ulubionych modlitw papieża Franciszka.

Modlitwa do Matki Bożej rozwiązującej węzły pomaga o. Cipriano de Meo - włoskiemu egzorcyście, który mówi: "Podczas jednego z egzorcyzmów diabeł, zanim definitywnie opuścił pewnego człowieka, zaczął nim niby zacięta płyta gramofonowa powtarzać „Mogłem rozsadzić jego mózg, ale Ona go uratowała. To była ta kobieta, która mnie zniszczyła. To była ta nowenna, która go uratowała. Nowenna do tej kobiety. Ze wszystkich modlitw i nowenn, które recytowała jego żona, ta jest najmocniejsza i ta go uratowała”. O. Cipriano często jest wicepostulatorem procesu kanonizacyjnego Matteo da Agnone - kapucyna, o którym mówi się, że egzorcyzmuje zza grobu. Modlący się za jego wstawiennictwem doznają uzdrowienia, uwolnienia. Zarówno żyjący o. Cipriano jak i śp. Matteo da Agnone mają wielkie nabożeństwo do Matki Bożej, której szatan się boi i przed nią ucieka.

W jakich sytuacjach modlić się nią? Czy rzeczywiście rozwiązuje supły i supełki w życiu człowieka? Można przeczytać wiele świadectw ludzi, którzy zostali wyrwani ze zniewoleń, nałogów i innych kłopotów, ponieważ prosili Pana Boga za pośrednictwem Maryi rozwiązującej węzły. Jeśli masz problemy, w których czujesz się zupełnie bezsilny, sięgnij po tę nowennę. „Kto szuka łaski, ten znajdzie ją w dłoniach Maryi” – czytamy w Nowennie.

Warto także nawiedzić kościół św. Piotra w Augsburgu i na własne oczy zobaczyć ten piękny obraz, podziwiać Matkę Bożą, która przejmuje z rąk aniołów mocno splątaną taśmę i ze spokojem rozwiązuje węzeł po węźle, pod stopami trzymając węża – szatana. 


WSTECZ

KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur