Kim jesteśmy?

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni do osobistego spotkania z żywym Słowem Bożym poprzez organizację podróży do miejsc związanych z tradycją Kościoła i  kultu świętych oraz zapewnienia możliwości rozwoju duchowego podczas ich trwania. Proponujemy zarówno rekolekcje w drodze,  jak i wyjątkowe  spotkania z cudami natury i odmiennymi kulturami.

Pielgrzymki

Nawiedzenie grobów Apostołów, sanktuarium czy pustelni to cel konkretnej pielgrzymki. Poodczas każdej organizowanej przez nas podróży najważniejsze jest osobiste spotkanie z żywym Słowem Bożym. Proponowane tematy rozważań, czas na osobistą modlitwę, także w zaciszu eremu, są jedynie pomocą w zbudowaniu indywidualnej przestrzeni do takiego spotkania.

Szlaki misyjne

Z nami poznasz lokalne społeczności, ich życie i zwyczaje, także przez pryzmat doświadczeń rodzin w misji i misjonarzy, żyjących w najdalszych zakątkach świata wśród różnorodnych kultur I ludów. Nie zabiegają o własne korzyści, a jedynie o chwałę Boga i dobro bliźniego. Wielu z nich to nasi przyjaciele.

Kultury i religie

Są miejsca na ziemi, gdzie dzieło stworzenia łatwiej dostrzec. Tam czas płynie wolniej, a mieszkańcy żyją w zgodzie z rytmem natury. Takie, gdzie w powietrzu unosi się zapach wina, oliwek i świeżego chleba, ale i takie, gdzie wspólnoty walczą z suszą o kolejny dzień życia. Byliśmy w tych miejscach. Z radością pokażemy Ci różnorodność i piękno świata.

Programy

Tworzymy dopracowane logistycznie programy z czasem na spokojną refleksję, indywidualne doświadczenie okolicy czy kawę w lokalnej knajpce. Docieramy do wyjątkowych miejsc, które sami poznaliśmy podczas licznych podróży.

Jakość

Dbamy o wysoką jakość́ usług i o komfort podróży. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi podwykonawcami.

Przewodnicy

Nasi eksperci ożywiają miejsca docelowe opowieściami, dogłębną znajomością terenów i historii. Często jako mieszkańcy danego kraju wiedzą, skąd roztacza się najpiękniejszy widok i gdzie znaleźć najlepsze lokalne przysmaki.

Na zamówienie

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji wyjazdów  na zamówienie. Opracujemy i zrealizujemy każdy program dla parafii, wspólnoty czy grupy przyjaciół według podanych założeń.

Działalność charytatywna

Wspieramy seminaria misyjne, rodziny w misji i najbardziej potrzebujących w odwiedzanych krajach.

Historia

Nasza przygoda z turystyką zaczęła się od tej pierwszej prawdziwie egzotycznej  podróży w 2002 roku.  Afryka spoza turystycznych enklaw odkryła przed nami swoje bogactwo – niezmierzone przestrzenie, fantastyczną, dziką przyrodę w różnorodnych parkach Kenii i Tanzanii, autentyczne ludy żyjące od pokoleń w zgodzie z przyrodą i własną tradycją i inny  wymiar czasu, o którym pisał Ryszard Kapuściński w książce "Heban".

Następny etap to przede wszystkim zdobywanie doświadczeń w branży turystycznej i samodzielne podróże do miejsc niezwykłych – trekking pod Everestem na wysokości ponad 4 tys m n.p.m. z Szerpą - buddyjskim mnichem;  herbatka i nocleg na Saharze pod baldachimem z miliona gwiazd; wyprawa w głąb gęstej, dziewiczej i lepkiej od wilgoci borneańskiej dżungli na spotkanie ze zbieraczami jaskółczych gniazd, a także wielu innych, które zapadły głęboko w pamięć i serce, ale także pozwoliły na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji dobrej podroży zarówno indywidualnej, jak  i w dużych grupach.

W 2007 powstała marka Team & Travel biuro podróży, realizujące wyjazdy motywacyjne, nagrodowe, konferencyjne dla wielu międzynarodowych korporacji. To podróże przygotowane na najwyższym poziomie z unikatowymi programami do miejsc, które nie są promowane przez masowe biura podróży. I tak już ponad 10 lat.

W 2016 roku zrealizowaliśmy nasz największy i najbardziej skomplikowany logistycznie projekt - obsługę pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Młodzi  z Meksyku, USA, Ekwadoru, Brazylii, Peru, Indii, Filipin, Zambii, Wybrzeża Kości Słoniowej, a także z Iranu, Egiptu i Libanu. Lądowali na lotniskach w  całej Europie. Organizowaliśmy więc noclegi, wyżywienie i przejazdy. W tym czasie po Europie jeździło ponad 50 zarządzanych przez nas autokarów. W samym Krakowie zorganizowaliśmy camp namiotowy na 15 tys. noclegów. Przygotowany na zamówienie system rezerwacyjny drukował potwierdzenia w 4 językach. Zadbaliśmy też o duchowe zaplecze – codziennie była sprawowana Eucharystia dla obsługi i wolontariuszy, a przez cały tydzień, dzień i  noc trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.


KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur