Chcę jechać

ks. Dolindo - człowiek zawierzenia

"Ksiądz Dolindo żył, cierpiał i - jak Izaak - złożył się dobrowolnie w ofierze, by dać świadectwo dla Kościoła, by pokazać, jak się kocha Kościół"  - pisał ks. Victorio M. Costantini, biskup.

Na trasie proponowanej pielgrzymki mamy wspaniałe zabytki - to świadkowie pierwszych wieków chrześcijaństwa oraz miejsca kultu Apostołów i  innych świętych, którzy byli wyjątkowo oddani Kościołowi, jak św. Katarzyna ze Sieny czy św. Franciszek z Asyżu i, oczywiście, ks. Dolindo Ruotolo.

Podróż obejmuje spotkanie z Matką Bożą w jej  sanktuarium w Pompejach, w Sanktuarium Królowej Różańca, a jej zwieńczeniem jest modlitwa przed Boskim Obliczem - Obliczem Zmartwychwstającego Chrystusa w Manopello. 

Cena: 0 PLN
Termin: 0000-00-00 - 0000-00-00
Dzień1
Warszawa - Marianka

Wyjazd autokaru z Warszawy z parkingu przy PKiN. Przejazd do Leśniowa.  Msza św w Leśniowie w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin.  Dalszy przejazd do Marianki koło Bratysławy, Nocleg w Domu Pielgrzyma.

Dzień 2
Marianka - Udine

Po śniadaniu Msza św w najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie Środkowo- Wschodniej. Przejazd do Udine. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Akwleja - Siena

Przejazd do Akwilei. Akwileja nazywana jest czasami drugim Rzymem. Biorąc pod uwagę liczbę rzymskich ruin, wspaniałe  paleochrześcijańskie mozaiki i rolę jaką miasto odegrało w krzewieniu nowej wiary nie jest to przydomek bezpodstawny. Chcąc poznać czasy kiedy z antyku wykluwało się chrześcijaństwo Akwilei pominąć nie można. Wpisana jest na  listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bazylika pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej to budynek zbudowany niedługo po 313 r.,  a w  swojej obecnej formie sięga czasów biskupa Poppona czyli początku Xi w.. Bazylika uchodzi za Ecclesia Mater “kościół matkę” – nie tylko dla ziem,regionu Friuli, ale dla całej Europy  środkowo-wschodniej. Wewnątrz znajduje się jedna z najpiękniejszych i największych na świecie posadzek mozaikowych, sięgająca IV wieku. Jej wyjątkowość polega na połączeniu motywów pogańskich, żydowskich i wczesnochrześcijańskich,  między innymi słynna "langusta na palmie". Msza św w Bazylice.

Przejazd do Sieny, zwiedzanie głównych zabytków miasta - Piazza del Campo., wybrukowany czerwoną cegłą i marmurem, półkolisty, kształtem przypomina muszlę.Przy Piazza del Campo – mieści się  monumentalna fontanna Fonte Gaia z początków XV w., poświęconej Dziewicy Maryi. Katedra Matki Bożej Wniebowziętej, w skrócie Duomo – najważniejszy, najbardziej rozpoznawalny zabytek Sieny. Bazylika San Domenico Inaczej nazywana jest Basilica Cateriniana, ponieważ w jej wnętrzu znajdują się relikwie św. Katarzyny, patronki Sieny. W Kaplicy św. Katarzyny zachowana jest  głowa tej świętej. Przejazd do Asyżu. Kolacja i nocleg w Asyżu. 

Dzień 4
Asyż, Neapol

Msza św. w Bazylice Najświętszej Marii Panny od Aniołów w Asyżu. W samym centrum tej renesansowej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. Jest to miejsce śmierci św. Franciszka – Transito (Przejścia). Bazylika św. Klary, gdzie znajduje się  Krzyż z San Damiano – średniowieczna ikona w kształcie krzyża, powstała w XII wieku.  Jak podają źródła franciszkańskie, święty modlił się przed nim w Kościele św. Damiana w Asyżu i miał z niego usłyszeć głos samego Chrystusa. Kościół św. Damiana – czas na modlitwę.
Przejazd do Neapolu. Via Gregorio Armano – słynna ulica Neapolu przepełniona sklepikami, gdzie można podziwiać oraz kupić wspaniałe i niezwykle oryginalne, ręcznie robione szopki miejscowych artystów. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 5
Zwiedzanie Neapolu

Po śniadaniu Msza św w kościele Matki Bożej z Lourdes i św Józefa, przejście do Kościoła Santa Teresa al Museo, gdzie ojciec Dolindo odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą po zniesieniu zakazu. (tu znajduje się oryginał modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”), przejście pod dom, gdzie ks. Dolindo spędził ostatnie lata życia i tam zmarł.
Przejazd do dzielnicy historycznej. Nawiedzenie katedry San Gennaro, gdzie znajduje się kaplica św. Januarego, który jest patronem miasta.  To miejsce znane jest przede wszystkim ze względu na  cud św. Januarego polegający na tym, że  zakrzepła  krew świętego, przechowywana w  ampułce rozpuszcza się. Cud następuje zwykle kilka razy w roku, przede wszystkim we wspomnienie liturgiczne świętego – 19 września,. Cud miał miejsce podczas wizyty papieża Franciszka w neapolitańskiej katedrze w marcu 2015 r.
Kościół Gesu Nuovo, który z zewnątrz wygląda zupełnie niepozornie, natomiast w środku zaskakuje swoim rozmachem i przepięknymi freskami i kaplicami bocznymi, z których jedna jest poświęcona Józefowi Moscati, neapolitańskiemu lekarzowi kanonizowanemu przez Jana Pawła II w 1987r.
Modlitwa dziękczynna za miniony rok. Kolacja w hotelu. Przywitanie Nowego Roku.

Dzień 6
Pompeje Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej

Wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Msza św i różaniec w Bazylice. Nawiedzenie grobu bł.Bartologo Longo, który sprowadził wizerunek Maryi Różańcowej do Pompei i przyczynił się do powstania świątyni – późniejszej Bazyliki. Zbudowany przez niego kościół znajduje się pod osobistym zarządem papieża, jest też najważniejszym "kościołem różańcowym" na świecie.
Powrót do Neapolu. Wjazd na jeden z punktów widokowych - wzgórze Vomero , na szczycie którego góruje zamek/twierdza Sant’Elmo oraz znajdujący się tuż obok zamku klasztor Kartuzów San Martino. Z tego miejsca rozciąga się przepiękny widok na Neapol i Wezuwiusz. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7
Monte Cassino, Rzym

Wyjazd  na Monte Cassino. Klasztor na Monte Cassino to potoczna nazwa klasztoru zbudowanego na górze Cassino, tuż obok miasta o takiej samej nazwie. Klasztor jest niezwykle często odwiedzany przez polskich turystów – nic dziwnego, tuż obok niego rozegrała się jedna z najważniejszych bitew II Wojny Światowej, w której tak wielki udział mieli Polacy, czego dowodem jest znajdujący się nieopodal opactwa Polski Cmentarz Wojskowy. Sam klasztor jest również niezwykle ciekawy, to właśnie tu w VI wieku święty Benedykt spisał reguły zakonu benedyktynów. Wnętrze zachwyca mnogością detali, złotych ornamentów i wspaniałych fresków.Msza św..

Przejazd do Rzymu - Katakumby św Kaliksta, Bazylika św. Pawła za Murami, Trzy Fontanny - miejsce gdzie jest jeden z najstarszych kościołów w Rzymie. Według tradycji to tutaj św. Paweł został ścięty, a jego głowa upadając odbiła się trzykrotnie i w tych miejscach wytrysnęły trzy źródła. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.


Dzień 8
Rzym - Manopello - Loreto

Rzym -  nawiedzenie Bazylik św Piotra , modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II.  Przejazd do Manopello. Na widok publiczny w ołtarzu głównym kościoła w Manoppello, wystawiony jest wizerunek twarzy zmartwychwstającego Chrystusa.  Badania naukowe potwierdzają, że obraz Boskiego Oblicza z Manoppello nie mógł być namalowany przez człowieka, a jest utrwalony na niezwykle cennym materiale na bisiorze morskim,  tkaninie powstałej z jedwabistych nici, które wytwarzają małże morskie. Tkanina taka produkowana była w czasach starożytnych. Msza św. przed Boskim Obliczem. Przejazd do Loreto, różaniec w sanktuarium Maryji. Przejazd na nocleg nad Morze Adriatyckie.

Dzień 9
Przejazd na teren Austrii.

Przejazd z Włoch do Austrii. W porze obiadu, krótki postój w Padwie. Nocleg w okolicach Grazu.

Dzień 10
Graz - Warszawa

Po śniadaniu przejazd z Grazu do Polski. Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:
• przejazdy klimatyzowanym autokarem
• wyżywienie pełne
• noclegi hotelu 4* i nocleg w domu pielgrzyma
• opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych
• ubezpieczenie
• opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• opiekę duchową kapłana

CENA NIE ZAWIERA:
•  dopłaty do pokoju 1-osobowego (270 EURO)
•  napiwków
•  napojów do lunchy i  obiadokolacji
•  wydatków osobistych

WAŻNE INFORMACJE:
•  organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu
•  koszt pielgrzymki może ulec zmianie ze względu na zmiany kursu Euro

WARUNKI UBEZPIECZENIA:
Koszty Leczenia z assistance KL
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków ( NWW)  -
Bagaż Podręczny -
Koszty Ratownictwa - 5 (podlimit kosztów leczenia).
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Należy zgłosić chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
Koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki,o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.


Zobacz również

Zapukaj do ks. Dolindo
Pielgrzymka samolotowa - Rzym, Neapol, Pompeje.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Oblubienica przychodzi z Libanu
Św. Szarbel, cedry i maronickie pustelnie
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur