Chcę jechać

Misterium męki św.Krystyny z Bolseny


Cena: 0 PLN
Termin: 2019-07-22 - 2019-07-26
Dzień 1
Warszawa - Rzym - Bolsena


Spotkanie na lotnisku Okęcie o godz. 9.30. Przelot do Rzymu. Lądowanie ok 14.00
Przejazd do Civita di Bagnoreggio - bajkowo położonego miasteczka na szczycie tufowej skały, do którego prowadzi jedynie wąski most zawieszony ponad przepaścią. Jest to również miejsce narodzin św.  Bonawentury.
Przejazd na nocleg do Bolseny.
Kolacja. Modlitwa wieczorna

Dzień 2
Bolsena - Misterium męki św. Krystyny.

Po śniadaniu zwiedzanie Bolseny, miasta położonego nad jeziorem wulkanicznym o tej samej nazwie. Nawiedzenie Bazyliki św. Krystyny i Cudu Eucharystycznego, jaki miał miejsce w 1263 r. Msza św. dla grupy.
Obiad. Wieczorem udział w Misterium św. Krystyny. Procesja z figurą świętej przechodzi uliczkami położonego na wzgórzu miasteczka. Żywe obrazy zainscenizowane z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły przez mieszkańców Bolseny odsłaniają się w 5 scenach, przypominając tortury, które według podań, zadawano męczennicy przed śmiercią.
Kolacja. Modlitwa wieczorna.

Dzień 3
Bolsena - Misterium męki św. Krystyny, Msza św z Biskupem.

Po śniadaniu i pysznej włoskiej kawie przejście do Kościoła św., skąd wyrusza kolejny etap procesji z figurą św. Krystyny prowadzonej przez ks. Biskupa w asyście licznych kapłanów, orkiestry i licznych wiernych. Procesja przechodzi ponownie uliczkami miasteczka (tym razem w drodze powrotnej do Bazyliki) przechodząc przy 5 scenach, na których przedstawione są kolejne żywe obrazy przedstawiające misterium męki tej młodej dziewczyny. Po zakończonej procesji możliwość wspólnych zdjęć z pięknie przebranymi "aktorami".

Msza św. pod przewodnictwem ks.biskupa. Obiad w miasteczku. Wypoczynek nad Jeziorem Bolsena, w pobliżu odbywa się również kiermasz lokalnych wyrobów.

Kolacja. Po kolacji uczestnictwo w atrakcjach przygotowanych przez władze miejskie - koncert, pokaz sztucznych ogni. Nocleg.
KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur