Chcę jechać

Nepal w cieniu najwyższych gór świata

Nepal to kraj położony u stóp Himalajów. Wbrew powszechnej opinii nie składa się on z samych wysokich gór. Na południu rozpościera się Teraj, płaskie jak stół niziny z gorącym, wilgotnym klimatem. Centralna część kraju to wyżyna, niemal przez cały rok zielona. Północ natomiast zajmują najwyższe góry Świata, w tym 8 z 10 ośmiotysięczników. Różnorodna, dzika i nieskażona przyroda, od subtropikalnej dżungli, przez malownicze tarasy ryżowe i rwące rzeki, po majestatyczne, ośnieżone szczyty górskie oraz magiczna atmosfera miast z wyjątkową architekturą -  stupami i  świątyniami są największymi atrakcjami Nepalu.

Cena: 0 PLN
Termin: 0000-00-00 - 0000-00-00
Dzień 2
Katmandu

Przylot do Katmandu. Odprawa wizowo-paszportowa. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie stupy Swayambhunath, przepięknie położonej na wzgórzu, skąd podziwiać można wspaniały widok na Dolinę Katmandu. Wokół stupy powiewają tysiące chorągiewek – buddyści wierzą, że zapisane modlitwy powiewające na wietrze unoszone są do boga. Miejsce odwiedza setki buddyjskich pielgrzymów palących kadzidła, Nocleg i kolacja w Katmandu.

Dzień 3
Zwiedzanie Katmandu i Patanu, Spektakularny lot widokowy wzdłuż Himalajów

Dla chętnych niebywała atrakcja. Lot widokowy wzdłuż Himalajów. Podczas lotu można podziwiać największe szczyty między innymi 3 ośmiotysięczniki Lhotse (8516m), Nuptse (7855m) i Everest, a także wiele inny majestatycznych gór także tych znajdujących się po stronie Tybetu. Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Katmandu Durbar Squer (główny plac miasta),wizyta przy stupie Bouddhnath – to jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego.Wokół stupy znajduje się wiele straganów i sklepików z lokalnym rękodziełem. Następnie przejazd do Patanu nazywanym miastem piękna głownie ze względu na jego architekturę.

Po południu kameralne spotkanie z dziewczynką czczoną jako żywą boginią Kumari. Kumari to dziewczynka, która nie weszła jeszcze w okres dojrzewania, pochodząca z kasty śaków nepalskiego ludu Newarów, specjalnie wybrana i uznawana za inkarnację bogini Taledźu. Jest czczona przez nepalskich hindusów i część buddyjskich.

Następnie wizyta w buddyjskim klasztorze, gdzie można z bliska przyjrzeć się mantrującym mnichom i ich życiu. Kolacja w restauracji serwującej tradycyjne nepalskie i indyjskie dania.

Dzień 4
Przejazd w kierunku Pokhary

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd 145 km w kierunku Pokhary do Bandipur. Zakwaterowanie w resorcie. Bandipur jest typową tradycyjną wioska Newari, usytuowaną niedaleko drogi łączącej Pokhara i Kathmandu. Noc w hotelu.

Dzień 5
Pokhara

Wcześnie rano przejazd przepiękną trasę widokową do Pokhara. Pocięte tarasami stoki górskie i tradycyjne nepalskie wioski do Pokhara. Z Pokhary wyruszają liczne wyprawy trekingowe w rejon Annapurny i choć spowodowało to niewątpliwy rozwój miasta , zachowała wciąż swój wiejski charakter. Hotele sąsiadują tu z domkami miezkanców, a wokół rozsiane są tarasowe poletka uprawne z ryżem, prosem i warzywami. Miasto położone jest niżej w stosunku do Kathmandu, panuje tu zatem cieplejszy klimat, który sprzyja rozwojowi subtropikalnej roślinności.

Masyw Annapurny, a dokładniej jego wierzchołek przypominający rybi ogon Machhapuchhre najlepiej podziwiać pływając po jeziorze Phewa Tal. Podczas rejsu wizyta w złotej Świątyni Warahi usytuowanej na wyspie, a po niej zwiedzanie groty nietoperzy Mahendra Gupha z przepięknymi stalaktytami i stalagmitami. Zakwaterowanie w hotelu i noc w Pokhara.

Dzień 6
Pokhara

O wschodzie słońca wycieczka łódką po Jeziorze Fewa. Powrót do hotelu na śniadanie. W tym dniu zwiedzanie Pokhara: wodospadu Davi’s Fall, Bindyabasini Temple. Po lunchu czas wolny. Noc w hotelu.

Dzień 7
Przejazd do Chitwan Parku

Po śniadaniu przejazd do Chitwan National Park. W parku można spotkać nosorożce, różne gatunki jeleni, małpy, leśne knury oraz ponad 400 gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. Zakwaterowanie w resorcie na skraju rezerwatu.

Dzień 8
Atrakcje w Chitwan Parku

Po śniadaniu dzień pełen wrażeń w Chitwan Parku.. Safari na słoniach, głównym celem jest obserwacja nosorożców w ich naturalnym środowisku. Wizyta na farmie słoni, możliwa także kąpiel słonia . Powrót do resortu na lunch. Po południu dalsze aktywności w parku. Spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti. Obserwacja dzikiej przyrody. Wizyta w lokalnej wiosce i poznanie życia mieszkańców. Po kolacji ognisko.

Dzień 9
Przejazd do Katmandu

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z resortu i przejazd malowniczą trasą do Katmandu. Czas na zakupy. Pożegnalna kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. Nocleg w hotelu..

Dzień 10
Bhaktapur - Warszawa

Po śniadaniu zwiedzanie kolejnego niezwykłego miasta w Dolinie Katmandu. Bhaktapur było niegdyś stolicą Nepalu. Choć miasto bardzo ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi w 2015 roku to jednak zachowało się wiele unikatowych zabytków. Zwiedzanie świątyni Changu Narayan. To jeden z najstarszych obiektów sakralnych, znajdujących się w Nepalu, wzniesiony jeszcze za czasów panowania starożytnego klanu Licchavi ku czci boga Wisznu. Wizyta na powstałym w XV wieku Pałacu 55 okien. Budynek ten jest prawdziwą wizytówką miasta, rynek ceramiki, na którym lokalni garncarze wystawiają swoje rękodzieła. Ich naczynia będą doskonałą pamiątką lub prezentem.

Świątynia Hiranya Warna Mahavihar to w zasadzie trzykondygnacyjny klasztor słynie z ozdób wykonanych z wysokiej jakości brązu oraz srebra, Drewniana świątynia Dattatreya każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata ze względu na zdobienia budynku, przedstawiające m.in. miłosne sceny. Zaś w klasztorze Thrangu Tashi, można dowiedzieć się nieco na temat buddyjskiej filozofii życia, a także zobaczyć na własne oczy kilka tradycyjnych rytuałów religijnych. Po lunchu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

ENA ZAWIERA:
• przeloty samolotem
• przejazdy klimatyzowanym autokarem
• wyżywienie pełne
• noclegi w hotelach 4*
• opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych
• ubezpieczenie
• opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego


CENA NIE ZAWIERA:
•  dopłaty do pokoju 1-osobowego (450 USD)
•  napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (60 USD)
•  napojów do lunchy i  obiadokolacji
•  wydatków osobistych

• opłaty wylotowej 25 USDWAŻNE INFORMACJE:

•  paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu
•  organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu
•  koszt pielgrzymki może ulec zmianie ze względu na zmiany cen biletów lotniczych, kursu USD i niestabilny rynek paliw

WARUNKI UBEZPIECZENIA:
Koszty Leczenia z assistance
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
Bagaż
Koszty Ratownictwa -  (podlimit kosztów leczenia).
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Należy zgłosić chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
Koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki,o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Katmandu w opinii wielu osób, należy do najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast Azji. Ma prawie 2000 lat historii. Setki wąskich uliczek, wiele  małych sklepików, pałace, monumentalne stupy, świątynie i przepiękna, egzotyczna architektura, targowiska, odbywające się codziennie religijne ceremonie, odgłosy instrumentów i dzwonki rikszarzy, te wszystkie świadectwa bogatej kultury, sztuki i tradycji Nepalu sprawiają, że po Katmandu można spacerować godzinami.


Pathan to drugie co do wielkości miasto kotliny położone w bezpośrednim sąsiedztwie Katmandu, miasta oddziela jedynie rzeka. Bywa nazywane Laltipur, co znaczy ,,miasto piękna”, głównie ze względu na wyjątkową, tradycyjną architekturę w dużych dawkach, piękny Durbar Square (główny plac miasta) oraz wiele stup i świątyń ukrytych w wąskich uliczkach najstarszej części miasta. Długa historia Patanu jest związana z buddyzmem.

Pokhara jest średniej wielkości miastem, malowniczo położonym nad jeziorem Phewa Tal, z pięknym widokiem na masywy Annapurny, Dhaulagiri i Manaslu, z kilkoma intersującymi jaskiniami, wodospadami (Devi Falls), stupami oraz świątyniami. Największe wrażenie robi położona najbliżej miasta góra Machhapuchhare (Fishtail, Rybi ogon, 6997m n.p.m.), uznawana za jedną z najpiękniejszych gór świata. Pokhara jest niezwykle popularna wśród turystów, nie tyle ze względu na urodę samego miasta, co raczej z uwagi na atrakcyjną okolicę, doskonałą infrastrukturę turystyczną i fantastyczne  widoki z pobliskiego wzgórza Sarangkot.Zobacz również

Oblubienica przychodzi z Libanu
Św. Szarbel, cedry i maronickie pustelnie
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Uzbekistan
Na jedwabnym szlaku
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur