Chcę jechać

Oblubienica przychodzi z Libanu


Św. Jan Pawł II powiedział: „Liban to przesłanie, to światło dla świata”. To kraj wiary, życzliwych, otwartych i spontanicznych ludzi. Muzułmanie i chrześcijanie uczą się siebie kochać i żyć razem.


Cena: 0 PLN
Termin: 0000-00-00 - 0000-00-00
Dzień 1
Przelot do Bejrutu

Przylotu do Bejrutu  z przesiadką i  transfer do Harissa . Wizyta  w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu. Sanktuarium to wspaniała budowla w kształcie statku  z widokiem na Zatokę Jounie.
Kolacja i nocleg w Bethania Harissa , czterogwiazdkowym centrum z doskonałym serwisem i atmosferą.

Dzień 2
Bechaouat - Baalbeck

Msza św. a po niej  śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus.  Przejazd do Kantyny Ksara – jednej z  libańskich winnic , zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3
Tyr i Sydon

Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Wizyta w grocie, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na Jezusa, który nauczał w pobliskich. Indywidualna modlitwa w grocie. miastach. Msza św. w sanktuarium.  Przyjazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4
Dolna Quadisha i cedry

Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickiego.. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Msza św.  kolacja i  nocleg. w klasztorze.

Dzień 5
Pustelnia

Dzień skupienia w klasztorze. Doświadczenie ciszy i bliskości natury. Możliwość indywidualnych spacerów  malowniczymi górskimi trasami.Kolacja i nocleg w klasztorze.

Dzień 6
Annaya

Śniadanie - Wyjazd do klasztoru św. Rafki, następnie wizyta w klasztorze St Hardini (duchowy ojciec świętego Charbela kanonizowany  przez Jana Pawła II). Przejazd do Annaya, obiad. Modlitwa przy grobie św. Szarbela przejście do pustelnia - wizyta w Galerii Fotografii na kolacja w Saint-Luncheon. Nocleg w Bethania Harissa.

Dzień 7
Jetta, Byblos

Msza św. ,śniadanie, przejazd do Byblos – miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. Kościoła św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców,wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną – łodzią. Kolacja i nocleg w hotelu.

CENA ZAWIERA:
• przeloty samolotem
• przejazdy klimatyzowanym autokarem
• wizę libańską
• wyżywienie pełne
• 6 noclegów hotelu 4* i noclegi  w maronickim klasztorze
• opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych
• ubezpieczenie 
• opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• opiekę duchową kapłana

CENA NIE ZAWIERA:
•  dopłaty do pokoju 1-osobowego (250 USD)
•  napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (40 USD)
•  napojów do lunchy i  obiadokolacji
•  wydatków osobistych

WAŻNE INFORMACJE:
•  uczestnicy wyjazdu nie mogą posiadać izraelskich stempli w paszporcie, jeżeli są takie stemple należy wymienić paszport
•  paszport jest powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu
•  organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania
•  koszt pielgrzymki może ulec zmianie ze względu na zmiany cen biletów lotniczych i niestabilny rynek paliw

WARUNKI UBEZPIECZENIA:
Koszty Leczenia z assistance KL
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków ( NWW) 
Bagaż
Koszty Ratownictwa - (podlimit kosztów leczenia).
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Należy zgłosić chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
Koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki,o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

"Liban, także śniegiem pokryty, przejechałem konno szczęśliwie. Od wyjazdu mego z Kairu dwa miesiące jak jestem na siodle, i dobrze mi z tym. Śniegi gór tak, że mnie dalekimi napełniały wspomnieniami. Teraz zjechałem do kraju, w którym najpiękniejsza wiosna: jedne drzewa nie straciły zieloności, drugie się w nią teraz ubierają. Migdały prószą kwiatem, słońce pyszne - słowem, jest to prawdziwie ziemia obiecana" (19 lutego 1837roku).

Tak pisał Juliusz Słowacki w jednym z dwóch zachowanych listów, które wysłał poeta z Bejrutu do swojej matki.
 


Zobacz również

Zapukaj do ks. Dolindo
Pielgrzymka samolotowa - Rzym, Neapol, Pompeje.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
ks. Dolindo - człowiek zawierzenia
Pielgrzymka autokarowa Siena, Asyż, Rzym, Neapol
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur