Chcę jechać

Zapukaj do ks. Dolindo

Pielgrzymka samolotowa, której  punktem centralnym jest Eucharystia przy grobie ks. Dolindo, autora potężnej modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”. Na jego nagrobku widnieje napis:Kiedy przyjdziesz do mojego grobu, zapukaj. Nawet zza grobu odpowiem Ci: ufaj Bogu”Jego historia to pasmo cierpień, heroicznego oddania Kościołowi i niezwykłej aktywności duszpasterskiej. Napisał ponad 220 tys. karteczek – obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Wiele świadectw wskazuje na to, że wciąż jest  tak samo aktywny jak za życia. W programie także wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.

Cena: 2570 PLN
Termin: 2019-01-23 - 2019-01-27
Dzień 1
Odprawa na lotnisku w Warszawie

Spotkanie na lotnisku Okęcie przelot do Rzymu, przejazd autokarem do Neapolu..
Po południu Msza św, w kościele Matki Bożej z Lourdes i św Józefa, gdzie pochowany jest ks. Dolindo. Czas na osobistą modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Kolacja.

Dzień 3
Neapol - śladami ks. Dolindo

Po śniadaniu przejazd do 

Zwiedzanie muzeum Cappella Sansevero, to  tylko dwa pomieszczenia, za to zapełnione prawdziwymi arcydziełami  sztuki. Kaplica wypełniona jest rzeźbami, z których najbardziej znana to “Chrystus spowity całunem” Giuseppe Sanmartino. Całun okrywający ciało wygląda tak delikatnie i naturalnie, że ciężko uwierzyć w to, że miałby być on wykonany z marmuru. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 4
Monte Cassino

Wyjazd  na Monte Cassino. Klasztor na Monte Cassino to potoczna nazwa klasztoru Montecassino zbudowanego na górze Cassino, tuż obok miasta o takiej samej nazwie. Klasztor jest niezwykle często odwiedzany przez polskich turystów – nic dziwnego, tuż obok niego rozegrała się jedna z najważniejszych bitew II Wojny Światowej, w której tak wielki udział mieli Polacy, czego dowodem jest znajdujący się nieopodal opactwa Polski Cmentarz Wojskowy. Sam klasztor jest również niezwykle ciekawy, to właśnie tu w VI wieku święty Benedykt spisał reguły zakonu benedyktynów. Wnętrze zachwyca mnogością detali, złotych ornamentów i wspaniałych fresków.Msza św.

Przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5
Rzym - Warszawa

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Lądowanie na Okęciu o godz.10.50.

CENA ZAWIERA:
• przeloty samolotem
• przejazdy klimatyzowanym autokarem
• wyżywienie pełne
• 5 noclegów hotelu 3*/4*
• opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych
• ubezpieczenie
• opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• opiekę duchową kapłana

CENA NIE ZAWIERA:
•  dopłaty do pokoju 1-osobowego (120 Euro)
•  napiwków
•  napojów do lunchy i  obiadokolacji
•  wydatków osobistych

WAŻNE INFORMACJE:
•  uczestnicy wyjazdu nie mogą posiadać izraelskich stempli w paszporcie, jeżeli są takie stemple należy wymienić paszport
•  paszport jest powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu
•  organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania
•  koszt pielgrzymki może ulec zmianie ze względu na zmiany cen biletów lotniczych, kursu EURO oraz niestabilny rynek paliw

WARUNKI UBEZPIECZENIA:
Koszty Leczenia z assistance KL
Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków ( NWW) 
Bagaż Podręczny
Koszty Ratownictwa - (podlimit kosztów leczenia).
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Należy zgłosić chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
Koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki,o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Cud św. Januarego

W Neapolu od kilkunastu stuleci, każdego roku ma miejsce nadzwyczajny fenomen, tak zwany "cud krwi" św. Januarego. Jak mówi tradycja, jedna z pobożnych kobiet obecna podczas egzekucji, zebrała do flakonika pewną ilość krwi. Krew Świętego przechowywana jest w specjalnym relikwiarzu. Od tamtego czasu każdego roku dokonuje się niewytłumaczalny fenomen. krzepnięta krew "ożywia się" przechodząc w stan płynny. Badania naukowe wykazały, że jest to prawdziwa, ludzka krew, która ma właściwości i zachowuje się jak tętnicza krew żyjącego człowieka.

Św  January był biskupem Benewentu – miasta położonego ok. 70 km na wschód od Neapolu. W okresie wielkich prześladowań chrześcijan za rządów cesarza Dioklecjana (III-IV w.) poniósł śmierć męczeńską wraz z sześcioma towarzyszami ze swej diecezji. Stare podanie głosi, że za odmowę złożenia ofiary bożkom oprawcy wrzucili ich do ognia, ale płomienie w cudowny sposób nie wyrządziły im żadnej szkody. Wtedy rzucono ich na pożarcie dzikim zwierzętom, ale i one ich nie tknęły. Ostatecznie zginęli pod toporem kata. Miało się to wydarzyć 19 września 305 r.

Relikwie męczenników, zwłaszcza biskupa, przechodziły różne koleje i były przechowywane w rozmaitych miejscach, głównie ze względu na najazdy barbarzyńców i obawy, aby nie zostały przez nich sprofanowane. Ostatecznie pod koniec XV w. trafiły do katedry w Neapolu. Ale już wcześniej datuje się tzw. cud św. Januarego, gdy jego krew przechowywana w ampułce zaczyna się burzyć, staje się płynna i pulsuje, jak gdyby została świeżo rozlana. Chociaż zjawisko było wielokrotnie badane, do dzisiaj nie wiadomo, co jest jego przyczyną. Fizycy i hematolodzy są zgodni, że przetrwanie krwi przez ponad 1690 lat w stanie morfologicznie niezmienionym oraz nagłych zmian w objętości i ciężarze, przechodzenia w stan płynny i powrotu do stanu pierwotnego nie można wytłumaczyć na gruncie nauki. Współczesna wiedza nie może dać żadnego przekonującego wyjaśnienia dla tego tajemniczego zjawiska. Wszystkie próby laboratoryjnego odtworzenia tego fenomenu zakończyły się fiaskiem. Krew św. Januarego w niewytłumaczalny sposób nie podlega normalnie obowiązującym prawom przyrody, bo gdyby podlegała, to już dawno by się zepsuła i zamieniła się w proch.

Włoski uczony prof. Gastone Lambertini po wielu latach badań, doszedł do następującego wniosku: "Prawo zachowania energii, zasady, które rządzą żelowaniem i rozpuszczaniem koloidów, teorie starzenia się koloidów organicznych, eksperymenty biologiczne dotyczące krzepnięcia plazmy: wszystko to potwierdza, jak substancja, czczona od wielu wieków, rzuca wyzwanie każdemu prawu przyrody i każdemu tłumaczeniu, które nie odwołuje się do tego, co nadprzyrodzone. Krew św. Januarego to jest skrzep, który żyje i który oddycha: nie jest więc jakąś «alienującą» pobożnością, lecz znakiem życia wiecznego i zmartwychwstania".Zobacz również

ks. Dolindo - człowiek zawierzenia
Pielgrzymka autokarowa Siena, Asyż, Rzym, Neapol
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Oblubienica przychodzi z Libanu
Św. Szarbel, cedry i maronickie pustelnie
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

KONTAKT

Warszawa
Bank : BZ WBK
Nr konta:16 1090 1753 0000 0001 0788 3787
Właściciel marki Moventur